18 травня в Україні відзначається
День пам’яті жертв Геноциду кримськотатарського народу та День боротьби за права
кримськотатарського народу.
О 4-й годині ранку 18 травня 1944
року розпочалась операція з депортації кримських татар. Її здійснювали війська
НКВС чисельністю 32 тис. осіб.
Людям давали від кількох хвилин
до півгодини, щоб зібратися, потім вантажівками везли на залізничні станції. Звідти
ешелонами, у наглухо зачинених товарних вагонах – до місць заслання – до
Середньої Азії і Сибіру.
З 18 по 20 травня було
депортовано понад 180 тис. людей. Внаслідок цього злочину загинув майже кожний
другий представник кримськотатарського народу.
У цей день – День боротьби за
права кримськотатарського народу – вшановуємо пам’ять жертв цього злочину.
Вічна пам'ять жертвам Геноциду
кримськотатарського народу! 🕯️

Немає коментарів:
Дописати коментар